20Jak zorganizować dla dziecka oryginalne gry i zabawy ruchowe? To pytanie zadaje sobie zarówno wielu rodziców, jak i opiekunów maluchów w przedszkolach. Na szczęście na stronie Moje Bambino natknąć się można na naprawdę ciekawe pomysły i inspiracje, która zadowolą nawet najbardziej wybrednych kilkulatków. Ruchowe aktywności mogą być z powodzeniem uskuteczniane we wnętrzach pomieszczeń, a oprócz tego przy dobrej pogodzie możemy postawić z maluchami również na zabawy na dworze. Z całą pewnością taka forma spędzania wolnego czasu pomoże maluchom pozbyć się nadmiaru energii i przez to kompleksowo lepiej się rozwijać. Oprócz tego takie zabawy ruchowe doskonale stymulują koordynację oko-ręka i uczą dziecko zróżnicowanych umiejętności.

Gry zespołowe idealne dla przedszkolaków

Idealnie byłoby, gdyby zabawy ruchowe w przedszkolu angażowały jak największą grupę maluchów. Odpowiednio dobrane gry zespołowe pomogą im bowiem zacieśniać więzi koleżeńskie i przez to budować zdrowe relacje między rówieśnikami. Dodatkowo kilkulatki mogą w ten sposób nauczyć się współpracować w grupie. Do świetnej zabawy dla większej grupy przedszkolaków wystarczy nawet elastyczny rękaw do zabawy czy też kolorowa, długa taśma. Dla starszych dzieci, które potrzebują ambitniejszych form spędzania czasu idealne będą wszelkiego rodzaju gry ruchowe, jak przykładowo twister czy też inne gry, jak chociażby bardzo lubiane przez dzieci skaczące krokodyle.

Sport to idealna aktywność dla kilkulatka

Mówiąc o zabawach ruchowych dla maluchów nie sposób pominąć aktywności typowo sportowe. Dzieciaki są zazwyczaj wyjątkowo chętne na tego typu formy spędzania wolnego czasu. W przypadku chłopców – choć coraz częściej również także dziewczynek – świetnie sprawdzą się takie dyscypliny sportowe jak nieśmiertelna piłka nożna. Na długie godziny doskonałej zabawy wystarczy zaopatrzyć się tylko w piłkę oraz przynajmniej jedną bramkę. Inne dyscypliny, które fenomenalnie sprawdzają się u kilkulatków to chociażby unihokej, czyli hokej na trawie, oraz badminton.

Na niepogodę – zabawy ruchowe z maluchem w domu

Jeśli pogoda na dworze nie dopisuje, na szczęście możemy zapewnić maluchowi sporą dawkę zabaw ruchowych również w domu. Ważne jednak, aby wybierać takie zabawy ruchowe z dzieckiem w domu, które będą bezpieczne zarówno dla naszej pociechy, jak i dla sprzętów domowych. Wśród takich aktywności na szczególną uwagę zasługują chociażby kolorowe szarfy czy też klasyczna skakanka albo guma do skakania. Ciekawe są również wszelakie gry zręcznościowe, jak na przykład takie polegające na łapaniu piłeczek czy też plastikowych jajek.

5/5 - (Liczba ocen: 3)

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © mama24.info. Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Korzystając z niej zgadzasz się z polityką prywatności.