Polacy dość chętnie zapożyczają różnorodne zwyczaje i święta od reszty świata. Jak kiedyś przyjęliśmy Walentynki czy Halloween, tak teraz nadszedł czas na Baby Shower. To właśnie z zachodu, zza oceanu dotarł do nas nowy zwyczaj, który ostatnio bardzo zyskuje na popularności. Dowiedz się co to jest Baby Shower, dlaczego warto go zorganizować i jakie prezenty są mile widziane. 🙂

Kilka odpowiedzi na najpopularniejsze pytania

Co to jest Baby Shower?

Baby Shower to przede wszystkim bardzo miły gest w stronę przyszłej mamy. Jest to impreza, podczas której obdarowujemy ciężarną prezentami, mogącymi jej pomóc w przyszłym macierzyństwie. Poświęcamy jej również swój czas, aby pokazać, że się o nią troszczymy.

Kto organizuje imprezę?

Wydarzenie organizowane jest prze kobiety z najbliższego otoczenia ciężarnej – krewne i przyjaciółki. Osoba, dla której szykujemy Baby Shower nie powinna być włączona w planowanie i organizację imprezy.

Jeśli jednak czujesz, że nikt nie wpadnie na pomysł, aby zorganizować coś takiego dla Ciebie to możesz śmiało przejąć inicjatywę i ewentualnie poprosić o pomoc. 🙂

Kogo zaprosić?

Główną osobą na imprezie jest oczywiście przyszła mama, dla której organizujemy przyjęcie. Resztę gości powinny stanowić kobiety z jej najbliższego otoczenia. To typowo babska sprawa, więc nie powinno być tam mężczyzn.

Oczywiście to jedynie model imprezy, który przybył do nas zza oceanu. Jeśli ciężarna chce, aby w takim wydarzeniu brał udział ojciec dziecka i inni mężczyźni to nie ma problemu! Trzeba pamiętać jedynie o delikatnej zmianie profilu imprezy, aby panowie nie posnęli z nudów. 🙂

Jaki prezent kupić?

Baby Shower jest organizowany dla przyszłej mamy i jej dziecka, więc wszelkie prezenty powinny się odnosić do tego tematu. Mile widziane jest wszystko, co może okazać się przydatne podczas opieki nad dzieckiem. Bezpiecznym rozwiązaniem jest zakup czegoś z typowej wyprawki dla noworodka.

Warto dyskretnie podpytać przyszłą mamę o to, czego potrzebuje. Możesz również szukać podpowiedzi u jej najbliższych – na przykład męża. Zadbaj również o to, aby nie było dziesięciu identycznych prezentów – skonsultuj z innymi co planujecie kupić.

Jeśli z różnych powodów nie możesz sobie pozwolić na drogi prezent to się nie martw! Jest mnóstwo  tanich rzeczy, które są niezbędne podczas wychowywania dziecka. Możesz także pokusić się o wykonanie czegoś samodzielnie. 🙂 Najważniejszą myślą towarzyszącą Baby Shower jest fakt, że niedługo na świat przyjdzie nowy człowiek i niesamowicie się z tego wszyscy cieszymy!

Jak zorganizować dobry Baby Shower?

Jeśli jesteś odpowiedzialna za organizację imprezy to przed Tobą niemałe wyzwanie! Ale niczego się nie bój, zaraz dowiesz się wszystkiego co trzeba!

 • Zorganizuj miejsce, w którym będziecie mogły spokojnie rozmawiać i  dobrze się bawić przez długi czas. Może to być Twoje mieszkanie lub wynajęta sala w jakimś lokalu.
 • Dokładnie sporządź listę gości. Nie możesz pominąć żadnej, istotnej dla ciężarnej, osoby.
 • Przygotuj lub zamów pyszne jedzenie. Zwróć uwagę na preferencje kulinarne innych osób oraz na produkty, które powinna spożywać kobieta w ciąży.
 • Baby Shower to impreza organizowana dla przyszłej mamy, więc to ona powinna być gwiazdą tej imprezy. Zadbaj o to, aby była w centrum uwagi przez cały czas trwania spotkania.
 • Postaraj się, aby nie zabrakło atrakcji dla przyszłej mamy i innych gości. Ten dzień powinien być pełen radości i uśmiechu! Dobrym pomysłem są różnego rodzaju gry i zabawy towarzyskie.
 • Możesz przygotować dobry film, który obejrzycie wszystkie razem późnym wieczorem, śmiejąc się do rozpuku lub płacząc sobie w ramionach. 🙂

Stosując się do powyższych podpunktów, z pewnością zorganizujesz niesamowity Baby Shower! Oczywiście możesz listę modyfikować zależnie od sytuacji. Każda kobieta jest inna i na pewno Ty lepiej wiesz co powinno się znaleźć na imprezie dla bliskiej Ci osoby. 🙂

Dlaczego warto zorganizować Baby Shower?

Jest naprawdę wiele powodów, które przemawiają za tym, aby zorganizować takie wydarzenie. Zobacz na listę poniżej, aby poznać te, które uważamy za najstosowniejsze:

 1. Przyszła mama będzie w centrum uwagi – każda kobieta, a zwłaszcza ciężarna chce być doceniona i zauważona. Taki jeden dzień, w którym to ona będzie absolutnie najważniejsza, na pewno będzie dla niej przyjemny!
 2. Jest to świetna okazja, aby przyszła mama mogła spotkać się ze wszystkimi swoimi najbliższymi w jednym miejscu i czasie. Po porodzie może już nie być tak kolorowo i nie będzie na to czasu.
 3. Jeśli to będzie Twój Baby Shower to prawdopodobnie nie musisz martwić się organizacją przyjęcia. Ile razy w życiu zdarzyło się, że ktoś specjalnie dla ciebie urządził imprezę? 🙂
 4. Dzięki spotkaniu z innymi kobietami, zyskasz wiele dobrych rad i przydatnych informacji. Ten punkt jest szczególnie istotny jeśli ciężarna nie ma innych dzieci.
 5. Przyszła mama otrzyma wiele prezentów dla siebie i swojego dziecka. Wszyscy wiemy, że narodziny dziecka wiążą się z wieloma wydatkami. Na pewno dla wielu kobiet będzie to ogromna pomoc na początku macierzyństwa.
5/5 - (Liczba ocen: 1)
Kategorie: Ciąża

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © mama24.info. Wszystkie prawa zastrzeżone. Ta strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Korzystając z niej zgadzasz się z polityką prywatności.